V předposledním kole 3. ligy narazil Náchod na dosud nejsilnějšího soupeře, na Kolín. Umístění obou týmů se ale změnit nemohla. Bylo jasné, že Náchod skončí první a Kolín zůstane druhý. Na úvod sehrál vyrovnaný zápas Martin Hanuš s Michalem Brachovcem. Martin ale hodně ztratil na třetí dráze a na čtvrté dráze už ztrátu nedohnal. V dobrém světle se představil náhradník Jarda Špicner. S Jirkou Němcem prohrál pouze první dráhu. Další tři dráhy vyhrál a získal tak pro Náchod první bod. Po první třetině byl stav 1:1 a na kuželky vedl Náchod o 18 kuželek.

Druhá třetina ale vyšla podstatně lépe Kolínu. Franta Hejna sice vyhrál první dráhu nad Vojtou Zelenkou, další tři dráhy ale prohrál. Zejména mu nevyšla dorážka na třetí dráze. Vojta nakonec výrazně vyhrál o 66 kuželek. Nedařilo se ani Tomáši Majerovi, který prohrál s Lukášem Holoskem. Po dvou třetinách byl v podstatně lepší pozici Kolín, když vedl 3:1 o 73 kuželek.

Případné naděje Náchoda na zvrat rázně utnuli kolínští dotahováci. Oba výrazně překonali hranici 600 kuželek a získali další body pro Kolín. Větší odpor kladl Honza Adamů Martinovi Švorbovi. Honzovi se vydařila třetí dráha, na které porazil 182 kuželek. Na ostatních drahách i přes slušné výkony s Martinem prohrál. Honza dosáhl kvalitního výkonu 602 kuželek, přesto o 22 kuželek prohrál.

Špatný den měl Tonda Hejzlar. Měl příliš mnoho újezdů a jednoznačně prohrál s Mirkem Šnejdarem, který se výkonem 640 kuželek stal nejlepším hráčem zápasu. Kolín nakonec vyhrál nad Náchodem jednoznačně 7:1 o 193 kuželek a ukončil náchodskou sérii vítězství, která se zastavila na 14 zápasech.

Brachovec – Hanuš              2:2 (573:559)

Němec – Špicner                   1:3 (544:576)

Zelenka – Hejna                     3:1 (587:521)

Holosko – Majer T.                2:2 (551:526)

Švorba – Adamů J.               3:1 (624:602)

Šnejdar – Hejzlar                   3:1 (640:542)