První zápas po postupu do 2. ligy sehrál Náchod stejně jako při prvním postupu před 2 lety proti Podbořanům. Před 2 lety ale Náchod hrál doma a jasně vyhrál, tentokrát hrál venku a jasně prohrál. Už první dvojice určila směr, jakým se zápas bude ubírat. Standa Rada a Radek Dvořák zahráli výkony nad 600 kuželek a nenechali Frantovi Hejnovi a Martinovi Hanušovi ani jednu dráhu. Podbořany vedly po první třetině 2:0 o 138 kuželek.

Druhá třetina už byla vyrovnanější. Tonda Hejzlar se stal prvním náchodským hráčem, který vyhrál dráhu. Po výhře na první dráze ale jasně prohrál druhou a třetí dráhu a bylo zřejmé, že asi prohraje. Kamil Ausbuher nakonec zápas proti Tondovi Hejzlarovi dovedl do vítězného konce a snížil tím náchodské naděje na bodový zisk na minimum. První bod pro Náchod zajistil Tomáš Majer vítězstvím nad Rudolfem Hofmannem, když na druhé, třetí a čtvrté dráze vždy překonal hranici 150 kuželek. Celkově ale vedly Podobořany 3:1 o 156 kuželek, takže o vítězi bylo již prakticky rozhodnuto.

Kvalitní výkon předvedl Láďa Beránek a s přehledem porazil Jardu Wagnera. Láďa zůstal jen 4 kuželky za hranicí 600 kuželek. Tuto hranici překonal jako třetí domácí hráč Michal Bučko a jasným vítězstvím nad Honzou Adamů stanovil konečný výsledek 6:2 a 181 kuželek pro Podbořany. Náchodu vstup do 2. ligy nevyšel, narazil ale na velmi kvalitního soupeře.¨

Rada – Hejna                         4:0 (617:557)

Dvořák – Hanuš                     4:0 (621:543)

Ausbuher – Hejzlar               2:2 (549:514)

Hofmann – Majer T.              2:2 (575:592)

Bučko – Adamů J.                 4:0 (606:538)

Wagner – Beránek                2:2 (553:596)