Na šestidráze v Blansku se hrál důležitý zápas mezi dvěma kandidáty na třetí místo. Před zápasem dělily třetí Blansko od čtvrtého Náchoda pouze dva body. Kvalitní formu potvrdila Martina Hrdinová nejlepším výkonem utkání 588 kuželek. Porazila Markétu Ptáčkovou na všech čtyřech drahách a získala i slušný náskok v kuželkách. Dalším dvěma náchodským hráčkám se ale příliš nedařilo. Šárka Majerová prohrála vyrovnaný zápas proti Lence Kalové o 5 kuželek, když v poslední dorážce měla 5 újezdů. Kateřina Majerová ztratila naději na vítězství nad Lucií Nevřivovou již po třech prohraných drahách. Po polovině zápasu vedlo Blansko na body 4:2, ale na kuželky vedl Náchod o 6 kuželek.

Vše bylo nadále otevřené a vyrovnaný průběh zápasu pokračoval i ve druhé části. Aneta Cvejnová zahrála výborně první a poslední dráhu. Díky tomu porazila Michaelu Zajacovou. Nikole Portyšové se tentokrát příliš nedařilo a nenavázala na poslední výborné výkony. Poměrně jasně podlehla Zdeňce Ševčíkové.

Zajímavý zápas se hrál mezi Terezou Buďovou a Renatou Šimůnkovou. Po vyrovnané první dráze zahrála na druhé dráze Renata Šimůnková 158 kuželek. Domácí sáhli ke střídání a Renatě se přestalo dařit a ani ona nakonec nedohrála a byla vystřídána Lucií Moravcovou. Té se nakonec podařilo získat bod pro Náchod. V celkovém součtu ale Náchodu na Blansko chyběla jediná kuželka, což znamená, že ztráta Náchoda na bronzovou pozici se zvýšila na 4 body.

 

Kalová – Majerová Š.                                      2:2 (535:530)

Ptáčková – Hrdinová                                      0:4 (540:588)

Nevřivová – Majerová K.                                  3:1 (574:537)

Zajacová – Cvejnová                                        2:2 (553:566)

Ševčíková – Portyšová                                    3:1 (558:521)

Buďová + Petrů – Šimůnková + Moravcová     2:2 (517:534)

Autor: Tomáš Majer

Zanechat odpověd

Vaše emailová adresa nebude publikována.Emailová adresa je vyžadována.