Zápas Dobrušky s Náchodem vůbec nevypadal jako zápas posledního s prvním. Téměř po celý zápas se urputně bojovalo o každou kuželku. Náchod do úvodu nasadil dorostence Jardu Špicnera. Více se ale dařilo domácímu Jirkovi Frintovi, který získal rozhodující náskok v první dorážce. Jirka Frinta měl po čtyřech hodech dorážky shozené už tři devítky a první dorážku nakonec vyhrál o 30 kuželek. Po výměně drah Jarda Špicner dotahoval, ale 6 kuželek mu nakonec chybělo. I druhý zápas rozhodla lepší dorážka domácího hráče. Jarda Černý hrál jako zamlada a dorážku měl o 35 kuželek lepší než další náchodský dorostnec Miki Martinec. Po dvou hráčích tak byl překvapivý stav, Dobruška vedla 4:0 o 25 kuželek.

A pro hosty bylo ještě hůře. Miloš Voleský sice začal plnými 159, ale do dorážky měl jen 26 kuželek se 16 újezdy. Situaci musela zachraňovat Dana Adamů a ta nakonec dovedla zápas proti Milanu Haškovi do vítězného konce. Vyhrála o jedinou kuželku. Jirka Tesař již několikrát s Marií Frydrychovou prohrál. Tentokrát byl ale lepší a srovnal stav zápasu na 4:4. O 2 kuželky ale stále ještě vedla Dobruška.

V páté dvojici nastoupil nejlepší hráč předminulého kola Lukáš Fanc proti Jirkovi Douchovi. Oba hráči zahráli na své poměry slabší výkony, na dramatičnosti zápasu to ale neubralo. Lukáš Fanc byl o trochu lepší v plných, Jirka Doucha zase v dorážce. Zápas nakonec rozhodla čest práci Lukáše Fance pár hodů před koncem. Jirka Doucha vyhrál o 4 kuželky, což znamenalo vedení Náchoda 6:4 o 2 kuželky. Až po páté dvojici šel Náchod poprvé v zápase do vedení.

Po pěti vyrovnaných dvojicích konečně přišel jasný zápas. David Stára převálcoval Petra Havlíka i střídajícího Iva Jandu a definitivně potvrdil těžce vydřené vítězství Náchoda, které hosty výrazně přiblížilo k postupu do divize. Náchodu stačí k postupu vyhrát následující dva domácí zápasy proti Svitavám B a proti Hradci B.

Frinta – Špicner                       431:425

Černý – Martinec M.                 448:429

Hašek – Voleský + Adamů D.   393:394

Frydrychová –  Tesař               417:439

Fanc – Doucha ml.                   430:434

Havlík – Stára                           394:465

Autor: Tomáš Majer

Zanechat odpověd

Vaše emailová adresa nebude publikována.Emailová adresa je vyžadována.