Náchodské ženy hrály na drahách loňského mistra z Rosic, který i letos hraje o titul a zatím prohrál pouze jednou. Rosice byly v utkání favoritem, ale Náchodu se podařilo je dokonale zaskočit. Šárka Majerové sehrála proti kuželkářské legendě Nadě Dobešové tři vyrovnané dráhy. Všechny ale těsně prohrála, takže bod za vítězství získala Naďa Dobešová. Šárka Majerová ale dokázala poslední drahou vyhrát aspoň na celkový součet. Podobný vývoj ale v opačném gardu měla druhá dvojice. Martina Hrdinová třikrát těsně porazila Ivu Rosendorfovou. Po první třetině byl stav 1:1 a na kuželky vedl Náchod o 17.

Prostřední část byla pro Náchod úspěšná. Kateřina Majerová sice prohrála první dráhu proti Natálii Topičové, další tři dráhy ale vyhrála. Kvalitní výkon podala i Aneta Cvejnová, která dovedla do úspěšného konce zápas proti Andree Axmanové. Začalo se rýsovat překvapení, Náchod vedl v Rosicích 3:1 o 43 kuželek.

Dobře rozehraný zápas dovedl Náchod do vítězného konce. V závěru zazářila juniorka Nikola Portyšová nejlepším výkonem zápasu 581 kuželek. Díky poslední dráze, kterou vyhrála 161:124, porazila domácí Alenu Kantnerovou. Lucie Vaverková kvalitní hrou sice porazila Renatu Šimůnkovou, ale náskok Náchoda již byl dostatečně vysoký. Náchod překvapivě vyhrál v Rosicích 6:2 o 37 kuželek. Je to hodně cenný výsledek. Za poslední dva roky zde dokázala vyhrát pouze jednou Slavia Praha.

Dobešová – Majerová Š.          3:1 (535:545)

Rosendorfová – Hrdinová        1:3 (571:578)

Topičová – Majerová K.           1:3 (537:549)

Axmanová – Cvejnová             2:2 (546:560)

Kantnerová – Portyšová           2:2 (554:581)

Vaverková – Šimůnková          3:1 (579:546)

Autor: Tomáš Majer

Zanechat odpověd

Vaše emailová adresa nebude publikována.Emailová adresa je vyžadována.