Na vysokomýtské kuželně se odehrával souboje mezi dvěma nejlepšími týmy přeboru. Očekávané kvalitní výkony ale předváděli až na výjimky jen domácí. Náchod tentokrát nasadil starou gardu, dorostenci dostali volno. Mirek Tomeš hrál jak zamlada, ale vydrželo mu to jen na první dráze. Petr Dlouhý vedl při výměně drah 235:227, ale nakonec vyhrál o 51 kuželek. Druhá dvojice byl masakr. Tomáš Brzlínek vyhrál první dráhu nad Milošem Voleským o 72 kuželek. Tomáš Brzlínek byl rozjetý na 530, ale pokazil poslední dorážku a udělal jen 492 kuželek. Pětistovku si zřejmě schoval na kvalitnějšího soupeře. Miloš Voleský mu tentokrát soupeřem nebyl, na 100 hodů prohrál o 101 kuželek. Odehráli dva hráči a Mýto už vedlo o 152 kuželek.

Vašek Perchlík si vytvořil bezpečný náskok nad Jirkou Tesařem již na první dráze a celkem v pohodě vyhrál. V polovině zápasu tak Náchod ztratil reálnou naději na úspěšný výsledek, prohrával 0:6 a o 169 kuželek. Neuspěla ani Dana Adamů. 437 kuželek sice zařadilo Ondřeje Peczu na pozici čulibrka, na Danu Adamů to ale stačilo. Mýto už nemohlo prohrát ani teoreticky.

David Stára to sice do plných valil jako doma, ale Michal Hynek ho v dorážce dostal. Nejvyrovnanější koncovku v zápase Michal Hynek zvládl a stal se tak prvním letošním přemožitelem Davida Stáry v přeboru. Předchozích 11 soupeřů Davida Stáry odešlo z dráhy poraženo. Dotahovák hostů Jirka Doucha už dlouho neměl tak beznadějnou situaci, jako byl stav 0:10 a ztráta 191 kuželek. Dlouho to vypadalo na kanára. Leoš Bartheldi celou první polovinu vedl. Jednička ale Jirkovi Douchovi chutnala a výkonem 242 na poslední dráze zachránil hosty před kanárem. Vysoké Mýto zametlo s Náchodem naprosto stejným způsobem, jako se o týden dříve Náchod vypořádal se Svitavami. Boj o postup do divize může ještě být zajímavý.

 

Dlouhý – Tomeš                       465:414

Brzlínek – Voleský                   492:391

Perchlík – Tesař                       449:431

Pecza – Adamů D.                   437:420

Hynek – Stára                           438:434

Bartheldi – Doucha ml.            440:458

Autor: Tomáš Majer

Zanechat odpověd

Vaše emailová adresa nebude publikována.Emailová adresa je vyžadována.