Po 3 týdnech byl Náchod rád, že mu konečně přijel nějaký soupeř a že si mohl zahrát mistrovský zápas. Podobně na tom byla i Dobruška, která má také dva zápasy odložené. Již úvod naznačil, jakým směrem se bude vývoj zápasu ubírat. Miloš Voleský hrál s nebývalou chutí a často ujíždějící Jiří Frinta byl nakonec rád, že neprohrál o 100, ale jen o 99. David Stára byl sice lepší v plných, ale v dorážce na něj nepříjemně dotíral Lukáš Fanc. Až poslední hody rozhodly o těsném vítězství Davida Stáry o 2 kuželky. Po první třetině vedl Náchod 4:0 o 101 kuželek.

Prostřední část nenabídla příliš kvalitní podívanou. Mirek Tomeš i Jiří Tesař se trápili v dorážce, k bodům ale nakonec došli, protože soupeři hráli ještě hůře. Za stavu 8.0 a 147 kuželek již bylo o vítězství Náchoda rozhodnuto. V závěru už šlo jen o to, zda bude kanár a kdo bude čulibrkem.

Obojí rozhodl až posledními hody Jiří Doucha, který se celý zápas trápil, ale na posledních 5 hodů dal 3 devítky. Porazil tak Petra Havlíka a na poslední chvíli předal čulibrka Mirkovi Tomešovi. Na vedlejších drahách bylo brzy rozhodnuto o vítězství Dany Adamů nad Petrem Brandejsem a tak Dobruška stejně jako vloni opouští náchodskou kuželnu bez jediného dílčího bodu. Náchodu stačily k vítězství 16:0 slabší výkony (kromě Miloše Voleského). Dobruška potvrdila oprávněnost svého postavení v tabulce. V tabulce přeboru je Náchod sice druhý, ale na vedoucí Svitavy A ztrácí 1 bod a má dva zápasy k dobru.

Voleský – Frinta                       478:379

Stára – Fanc                             439:437

Tomeš – Frydrychová               410:377

Tesař – Petera                          418:405

Doucha ml. – Havlík                 417:396

Adamů D. – Brandejs               439:379

Autor: Tomáš Majer

Zanechat odpověd

Vaše emailová adresa nebude publikována.Emailová adresa je vyžadována.