Nadešel první únorový večer a na náchodské kuželně se utkaly dva týmy z popředí tabulky. Náchod nasadil poměrně mladou sestavu, v základní sestavě byly 3 dorostenci a 1 junior. David Stára postupně zvyšoval náskok nad Milanem Novákem a nakonec vyhrál poměrně vysoko o 52 kuželek. Druhá dvojice byla zpočátku vyrovnanější, Klára Pekařová v prvních plných vedla. V dorážce byl ale jasně lepší Jirka Doucha, předvedl dorážku 196 (89+107) a jasně vyhrál. Po první třetině vedl Náchod nečekaně vysoko 4:0 o 101 kuželek.

Druhá třetina již byla trochu vyrovnanější. Franta Hejna a Jakub Zelinka sehráli kvalitní a vyrovnaný zápas. Po 75 hodech měli oba stejně a tak rozhodla poslední dorážka, ve které Franta Hejna udělal o devítku více. Další body pro Náchod získala Dana Adamů v zápase proti Zdeňkovi Dokoupilovi a tak po dvou třetinách byl stav jednoznačný, 8:0 a 138 kuželek.

Denis Hofman začal ve velkém stylu, plné 170 kuželek se 7 hodovkami. Po slabším začátku se ale rozehrál jeho soupeř Vlasta Krátký a díky lepší dorážce zachránil Svitavy před kanárem. Vlastovi Krátkému se podařilo vyhrát zápas, ve kterém téměř stále prohrával. Vítězství Náchoda potvrdil Jarda Špicner v zápase proti Jakubovi Jirčíkovi. Oba hráči se zpočátku trápili, po výměně drah byl ale jasně lepší náchodský hráč.

Náchod vyhrál nad Svitavami zcela jednoznačně 14:2 a o 160 kuželek. Vítězství 14:2 s celkovým rozdílem vyšším než 150 kuželek se stává náchodským standardem jarní části sezóny. Náchod tímto způsobem vyhrál poslední tři zápasy. Letos se Náchodu proti Svitavám nebývale daří. Tři nejlepší výkony družstva si Náchod zapsal právě proti svitavským týmům.

Stára – Novák                           453:401

Doucha ml. – Pekařová            489:440

Hejna – Zelinka                         469:460

Adamů D. – Dokoupil               442:414

Hofman – Krátký                      465:471

Špicner – Jirčík                        456:428