Utkání o čelo tabulky mezi Náchodem a Vysokým Mýtem mělo početnější diváckou kulisu, než bývá v Náchodě na přeboru obvyklé, protože na náchodskou kuželnu se sjeli dorostenečtí reprezentanti na soustředění. Jaroslav Špicner se před nimi chtěl vytáhnout, ale neměl svůj den a po boji těsně prohrál s Michalem Hynkem. Body pro hosty získal i Leoš Bartheldi, který v kvalitním zápase přehrál Miloše Voleského. Vysoké Mýto vedlo 4:0 a o 20 kuželek.

I v prostřední části se bojovalo o každou kuželku. Dana Adamů udolala Ondřeje Peczu díky výborným druhým plným (173). Lepší dorážka hostujícího hráče pak rozhodla zápas mezi Tomášem Brzlínkem a Jiřím Tesařem. Po dvou třetinách vedlo Vysoké Mýto 6:2 a o 5 kuželek a Náchod letos poprvé před poslední třetinou prohrával.

David Stára potvrdil kvalitní formu a po většinu zápasu proti Jiřímu Zvejškovi kontroloval vedení. Bylo jasné, že Náchod asi bude mít větší součet poražených kuželek, a poslední zápas mezi Jiřím Douchou a Václavem Perchlíkem rozhodoval o tom, zda bude remíza nebo vítězství Náchoda. Oboustranné trápení nakonec rozhodl lepší poslední dorážkou Jiří Doucha.

Souboj dvou dosud neporažených týmů splnil očekávání a přinesl vyrovnaný boj od začátku do konce. Z vítězství se nakonec raduje Náchod po výsledku 10:6 o 33 kuželek. Náchod tak i ve čtvrtém zápase připravil svému soupeři jeho první porážku v sezóně a Vystřídal vysoké Mýto na čele tabulky přeboru.

Voleský – Bartheldi                  451:468

Špicner – Hynek                       418:421

Tesař – Brzlínek                       441:455

Adamů D. – Pecza                    469:440

Stára – Zvejška                         468:447

Doucha ml. – Perchlík              424:407