Úvod zápasu vyšel překvapivě lépe hostům. Jirka Vaníček začal ve velkém stylu a na první dráze Miloše Voleského jasně porazil 239:212. Po výměně drah v plných Jirka Vaníček o svůj náskok přišel, ale dorážku měl lepší a získal dva body pro Přelouč. I ve druhé dvojici byli úspěšnější hosté. Jarda Dlohoška byl hodně daleko za svým tréninkovým výkonem a Tomáš Sukdolák ho v pohodě porazil. Po první třetině vedla Přelouč 4:0 o 33 kuželek.

Takový stav už dlouho v Náchodě v přeboru nebyl. Náchodu se dařilo snižovat náskok Přelouče jen pomalu. Zápas Jirky Tesaře s Petrem Zemanem rozhodla lepší dorážka domácího hráče. Petr Zeman vyhrál v plných o 31 kuželek, ale v dorážce byl Jirka Tesař lepší o 47 kuželek. Lepší dorážka domácího hráče rozhodla i jinak vyrovnaný zápas Jirky Douchy proti Pavlovi Kličkovi. Po dvou třetinách byl stav 4:4 a 4 kuželky pro Přelouč, takže vše bylo otevřené.

K dovršení náchodské bídy Mirek Tomeš po několika hodech zjistil, že jeho zdravotní stav není slučitelný s hrou v kuželky a na plac musela Dana Adamů, která se původně chtěla šetřit na ligu. David Stára působil dojmem, že kuželky nějak zapomněl hrát a první plné prohrál s Karlem Langem o 23 kuželek. V dorážce se David Stára trochu zlepšil, přesto v polovině startu s Karlem Langem prohrával a prohrávala i Dana Adamů s Davidem Sukdolákem. Při výměně drah vedla Přelouč o 16 kuželek, před poslední dorážkou už to bylo o 21 kuželek a domácí se již pomalu začínali smiřovat s první domácí ztrátou. Dana Adamů i David Stára ale v poslední dorážce zabrali a výkony 88 a 80 kuželek otočili zápas ve prospěch Náchoda o pouhé 4 kuželky.

Náchod se na povinné vítězství nad Přeloučí neskutečně nadřel. Tak blízko domácí porážce Náchod letos ještě nebyl. Náchod zahrál nejhorší domácí výkon sezóny a proti minulému domácímu zápasu se pohoršil o 195 kuželek. Přelouč má letos na Náchod smůlu, doma s ním prohrála o 2 kuželky a venku o 4 kuželky.

Voleský – Vaníček                                428:443

Dlohoška – Sukdolák T.                       409:427

Tesař – Zeman                                     420:404

Doucha ml. – Klička                             452:439

Tomeš + Adamů D. – Sukdolák D.       447:432

Stára – Lang                                         423:430