V důležitém zápase hostil Náchod B Solnici, která byla před zápasem jen o 2 body nad Náchodem. Na úvod nasadila Solnice veteránskou dvojici Vašek Balous, Zdeněk Tobiška a náchodští hráči s ní zpočátku měli dost problémů. Aleš Tichý se trápil v první dorážce, první dráhu s Vaškem Balousem remizoval, ale po výměně drah byl jasně lepší. Dan Majer se proti Zdeňkovi Tobiškovi rozehrával pomaleji než obvykle a v průběhu zápasu již prohrával o 30 kuželek. Pak se ale rozehrál k výbornému výkonu a nakonec vyhrál. Náchod vedl 2:0 o 65 kuželek.

Miloš Voleský sehrál proti Rudovi Stejskalovi vyrovnaný zápas. O svém vítězství rozhodl Miloš ve druhých plných, kde získal rozhodující náskok. Franta hejna střídal výborné hody se slabšími a Tomáše Hrubého nakonec těsně porazil. Po dvou třetinách tak Náchod poprvé v sezóně disponoval luxusním náskokem 8:0 a na kuželky vedl o 81.

Miki Martinec začal famózně, po 5 hodech měl už 43 kuželek. Nakonec ale po špatné dorážce neměl na první dráze ani 200 kuželek. Po výměně drah byl jasně lepší Martin Nosek a sám smazal téměř polovinu ztráty Solnice. Náchodské vítězství ale ohroženo nebylo, protože Jarda Špicner držel krok s Milanem Hrubým. O vítězi této dvojice rozhodovala poslední dorážka, protože po plných měli oba soupeři stejně. V dorážce byl Milan Hrubý o 3 kuželky lepší. Náchod porazil Solnici 12:4 o 46 kuželek. Sice zůstává na předposledním 13. místě, ale bodově se dotáhl na 12. Solnici.

Tichý – Balous             479:431

Majer D. – Tobiška       442:425

Voleský – Stejskal        443:427

Hejna – Hrubý T.          458:448

Martinec M. – Nosek     409:451

Špicner – Hrubý M.      451:454

Autor: Tomáš Majer

Zanechat odpověd

Vaše emailová adresa nebude publikována.Emailová adresa je vyžadována.