Zpočátku to vypadalo na jasné vítězství Náchoda. Miloš Voleský jasně porazil Leoše Glazunova. Jiří Doucha ml. porazil Martina Šolce díky první dorážce, kterou vyhrál o 40 kuželek. Náchod vedl 4:0 o 96 kuželek nikdo z domácích nepochyboval o vítězství.

Vývoj zápasu se ale ubíral jiným směrem. V prostřední části ale oba náchodští hráči značně slevili a Jiří Prokop s Ludmilou Skutilovou získaly po dvou bodech pro Hradec. Stav byl 4:4 a Náchod vedl už jen o 45 kuželek.

Miroslav Tomeš od začátku ztrácel na Petra Skutila. Souboj Davida Stáry s Lukášem Vadlejchem byl ale kvalitnější a vyrovnanější. Bojovalo se o každou kuželku, bylo jasné, že tento souboj rozhodne o osudu zápasu. Nakonec rozhodoval až poslední hod zápasu, který měl Lukáš Vadlejch. Hrál na 2 kuželky a 1 kuželka znamenala remízu, 2 kuželky by přinesly vítězství Hradci a újezd by znamenal vítězství pro Náchod. Málokdy vídaná situace, kdy hod před koncem byly ve hře ještě všechny tři výsledkové možnosti, skončila trefením jedné kuželky a oba soupeři se tak rozešli s jedním bodem.

Voleský – Glazunov                 489:420

Doucha ml. – Šolc                    451:424

Tesař – Prokop                         406:420

Dlohoška – Skutilová               382:419

Tomeš – Skutil                         378:421

Stára – Vadlejch                       462:463

Autor: Tomáš Majer

Zanechat odpověd

Vaše emailová adresa nebude publikována.Emailová adresa je vyžadována.