Na závěr podzimní sezóny přivítal Náchod hradecké áčko. Náchod omladil tým a do úvodu nasadil dva dorostence. Oba první zápasy byly dlouho vyrovnané. Denis Hofman rozhodl zápas proti Martinu Šolcovi až v poslední dorážce, kterou vyhrál 108:53. O 2 kuželky překonal dosud nejlepší dorážku náchodského hráče v této sezóně. Kromě dvou bodů za vítězství získal Denis Hofman i slušný náskok. I ve druhé dvojici rozhodla dorážka. Filip Ivan ji zahrál podstatně lépe než Franta Hejna a získal tak bod pro Hradec. Při nerozhodném stavu 2:2 vedl Náchod na kuželky o 49.

Miloš Voleský zahrál výborné plné (162+169) a díky nim porazil Jardu Němečka. Jirka Doucha nezopakoval výkon proti Solnici a Lukáš Vadlejch kvalitním výkonem vyrovnal stav na 4:4. Jirka Doucha našel svého přemožitele po 7 vyhraných zápasech v řadě. Na kuželky vedl Náchod o 39 kuželek, což pro Hradec nebyla nepřekonatelná ztráta.

Zápas gradoval ve třetí třetině a Hradec šel tvrdě za bodovým ziskem. Martin Holý a Petr Víšek vedli nad svými soupeři a vypadalo, že Hradec si z Náchoda odveze 1 nebo 2 body. Při výměně drah vedl Náchod už jen o 15 kuželek. Domácí se již začali smiřovat s tím, že tentokrát nevyhrají, když přišel již tradiční hradecký kolaps v poslední dorážce. Tentokrát postihl Petra Víška, který do té doby hrál výborně, ale v poslední dorážce zcela vypadl z role a uhrál jen 52. David Stára zahrál dorážku 89 a zápas, ve kterém 80 hodů prohrával, nakonec vyhrál. Dana Adamů se na Martina Holého dotáhla díky třem devítkám za sebou. Pak ale v dorážce 4x za sebou ujela a nabrala rozhodující ztrátu.

V nejkvalitnějším zápase podzimu Náchod nakonec vyhrál nad Hradcem 10:6 o 47 kuželek. Náchod zahrál nejlepší domácí výkon podzimu, Hradec byl ze všech hostujících týmů na podzim v Náchodě nejlepší. Náchod tak udržel domácí vítěznou sérii. Vyhrál všech 11 domácích mistrovských zápasů v roce 2018. Nejblíže k bodové ztrátě byl právě v posledním zápase proti Hradci. Náchod tak do jarní části vstupuje na prvním místě s tříbodovým náskokem na Vysoké Mýto a Svitavy.

Hofman – Šolc                         491:426

Hejna – Ivan                             422:438

Voleský – Němeček                  463:445

Doucha ml. – Vadlejch             436:464

Adamů D. – Holý                      440:455

Stára – Víšek                            459:436

Autor: Tomáš Majer

Zanechat odpověd

Vaše emailová adresa nebude publikována.Emailová adresa je vyžadována.