K postupu do divize potřeboval Náchod učinit ještě poslední krok, a to porazit hradecké béčko. Nakonec to Náchod měl jednodušší, než předpokládal. Hradec B byl nejslabší ze všech týmů, které se letos v přeboru představili v Náchodě. Úvod obstarala stejná dorostenecká dvojice jako minule, ale výkony byly podstatně horší. Přesto Franta Hejna i Martin Hanuš své soupeře jasně porazili a stanovili vedení Náchoda 4:0 o 69 kuželek. Z první čtveřice nikomu nešla dorážka, nejvyšší nához v dorážce byl 63 kuželek.

Až ve druhé třetině to chvílemi začalo vypadat, že hraje tým s ambicemi na postup do divize. Kvalitní výkon předvedl Jirka Tesař a vysoko porazil Pepu Pardubského. Světlým zjevem v jinak bídných hradeckých výkonech byla Lída Skutilová. Postarala se o první a jediné body, když porazila Danu Adamů. O vítězství Náchoda a tím i o jeho postupu bylo prakticky rozhodnuto. Stav 6:2 a náskok 121 kuželek Náchod doma nepouští.

Franta Beránek byl Davidovi Stárovi důstojným soupeřem, ale jen na první dráze. Po výměně drah se mu přestalo dařit a David Stára vysoko vyhrál. Jirka Doucha se tentokrát rozehrával pomaleji než obvykle, na první dráze neudělal ani 200 a ještě před poslední dorážkou s Milošem Kvapilem prohrával. V poslední dorážce ale Jirka Doucha zabral, po 5 hodech měl 36, za celou dorážku pak 107 a za druhou půlku měl 262 kuželek. Náchod vítězstvím nad Hradcem B definitivně potvrdil svůj postup do divize, kam se vrací po 3 letech.

 

Hejna – Hornych                                   416:386

Hanuš – Machač                                   402:363

Tesař – Pardubský                               458:373

Adamů D. + Dlohoška – Skutilová       391:424

Stára – Beránek                                    453:392

Doucha ml. – Kvapil                             461:428

Autor: Tomáš Majer

Zanechat odpověd

Vaše emailová adresa nebude publikována.Emailová adresa je vyžadována.