V Náchodě se hrál klíčový zápas v boji o udržení v divizi mezi dvanáctým Náchodem a čtrnáctým Trutnovem. Čekal se vyrovnaný zápas, ale po prvních 50 hodech už vedl Náchod o 103 kuželky. Dařilo se hlavně Mikimu Martincovi, který měnil dráhy s náhozem 267 kuželek. Jen o trochu horší byl Jarda Špicner. Ve druhé polovině oba náchodští hráči slevili a hostující Jarda Jusko i střídající Martin Khol ztrátu Trutnova mírně snížili. Pětistovka nakonec odolala, ale Náchod disponoval po první třetině slušným náskokem 4:0 a 87 kuželek.

Ve druhé třetině se v dresu Trutnova objevila náchodská legenda Petr Holý, který v náchodském dresu odehrál 18 prvoligových sezón a měl podíl na všech 9 titulech. Dorostenec Martin Hanuš se ale slavného jména nezalekl a od začátku si udržoval mírný náskok. Nakonec Martin Hanuš porazil Petra Holého o 8 kuželek a jen 7 kuželek a lepší otevření 3 hody před koncem ho dělily od pětistovky. Zkušený Jarda Jeníček si poradil s Danem Majerem a udržel tak Trutnovu naději na vítězství. Náchod ale bezpečně vedl 6:2 o 72 kuželek.

V poslední třetině se představil rekordman náchodských drah Aleš Tichý. Tentokrát ale místo devítek a osmiček trefoval většinou jen pětky a šestky a v polovině hry byl téměř na vystřídání. Pak ale Aleš zabral a s Karlem Kratochvílem si celkem snadno poradil. Frantovi Hejnovi nevyšla poslední dorážka, čehož využil Miloš Veigl ke snížení ztráty. Druhou dorážku sice Miloš vyhrál 89:45, ale náskok Náchoda byl dostatečný. Náchod vyhrál důležitý záchranářský zápas 12:4 o 44 kuželek, když těžil hlavně z drtivého nástupu prvních hráčů a po většinu zápasu měl náskok okolo 100 kuželek. Náchod sice zůstává na 12. místě, ale na předposlední Solnici má už náskok 4 body a poslední Trutnov je za Náchodem už o 5 bodů.

Martinec – Jusko                               487:462

Špicner – Prokopec + Khol             471:409

Hanuš – Holý                                     493:485

Majer D. – Jeníček                             447:470

Tichý – Kratochvíl                             461:422

Hejna – Veigl                                      420:487

Autor: Tomáš Majer

Zanechat odpověd

Vaše emailová adresa nebude publikována.Emailová adresa je vyžadována.