Náchod nasadil na úvod poměrně nečekaně dvojici hubeňourů David Stára a Jirka Doucha, která obvykle hraje na konci. Za Rychnov nastoupili hráči z trochu jiné váhové kategorie a v úvodu se jim dařilo více. Olda Krsek i Vašek Buřil vyhráli první plné. Ještě v polovině hry vedli rychnovští hráči o 2 kuželky, ale po výměně drah už jasně vládli domácí hráči. Dohromady nahráli ve druhé půlce 490 kuželek. Po první třetině vedl Náchod podle očekávání 4:0 a o 89 kuželek.

Druhá třetina přinesla souboj náchodských seniorů s rychnovskými ženami. Po většinu zápasy vládly ženy mužům. Ilona Sýkorová téměř stále vedla, Jirka Tesař se dostal pouze krátce do vedení v první dorážce, když trefil 3x za sebou hodovku. Ilona Sýkorová dosáhla nejlepšího výkonu ze všech hráčů v zápase, 472 kuželek (321 plné + 151 dorážka). Věra Moravcová také dlouho vedla nad Jardou Dlohoškou. Po druhých plných 172 kuželek to už vypadalo, že vyhraje, ale neuvěřitelně pokazila závěr dorážky. Na posledních 10 hodů dala jen 8 kuželek. Jarda Dlohoška nakonec Věru Moravcovou v závěru porazil o 6 kuželek podobným způsobem jako na podzim v Rychnově. Kdyby mohl, hrál by proti Věře Moravcové každý zápas. Stav zápasu 6:2 a 78 kuželek naznačoval, že dnes k překvapení asi nedojde.

Role náchodských dotahováků tentokrát připadla dorostencům Denisu Hofmanovi a Jardovi Špicnerovi. Od začátku zvyšovali náskok. Když Luboš Šípek a Pavel Krejčík pokazili první dorážku, bylo již o vítězství Náchoda rozhodnuto. Denis Hofman i Jarda Špicner nakouleli pěkná čísla. Mohli být ještě lepší, ale v poslední dorážce oba trochu slevili. Náchod vykročil do druhé části přeboru jasným vítězstvím nad Rychnovem 14:2 o 158 kuželek. O vítězství Náchoda rozhodla dorážka, kterou Náchod vyhrál o 167 kuželek, v plných byl lepší Rychnov o 9 kuželek.

Stára – Krsek                            466:439

Doucha ml. – Buřil                   458:396

Tesař – Sýkorová                     455:472

Dlohoška – Moravcová             422:416

Hofman – Šípek                       440:420

Špicner – Krejčík                      468:408