Zápas Náchoda proti Blansku se od začátku vyvíjel lépe ve prospěch hostů. Nedařilo se Nikole Portyšové, ta neuhrála proti Lence Kalové ani jednu dráhu. Lence Kalové chyběla jediná kuželka do šestistovky. Martina Hrdinová vyhrála první dvě dráhy nad Natálií Součkovou. Pak ale Natálie Součková hodila na třetí dráze 165 kuželek a Martina Hrdinová musela bojovat o vítězství až do konce. Nakonec vyhrála 3:1, když obě soupeřky měly celkový výkon stejný. Při stavu1:1 vedlo Blansko o 66 kuželek.

Na začátku druhé třetiny bylo pro Náchod ještě hůře. Helena Daňková zahájila první drahou 172 kuželek a celková ztráta domácích již překročila 100 kuželek. Šárka Majerová pak svedla s Helenou Daňkovou vyrovnaný souboj a na poslední dráze dokázala snížit ztrátu na 8 kuželek. V zápase slabší úrovně mezi Ilonou Bezdíčkovou a Ivanou Hrouzovou pomohlo domácím střídání. Střídající Nikola Brožková dokázala vybojovat cenný bod pro Náchod a snížit i ztrátu v kuželkách. Stav byl nerozhodný 2:2 a ztráta Náchoda v kuželkách se snížila na 49 kuželek, když obě náchodské hráčky dokázaly na poslední dráze stáhnout 50 kuželek.

Další snižování ztráty šlo ale pomalu. Kateřina Majerová získala jistotu třetího bodu pro Náchod, když Soňu Lahodovou porazila již po třech drahách. O výsledku tak rozhodoval zápas mezi Anetou Cvejnovou a Zdeňkou Ševčíkovou. Po nevydařené druhé dráze šla do vedení Zdeňka Ševčíková. Aneta Cvejnová ale odpověděla druhou šedesátkou 315 kuželek a otočila zápas ve prospěch Náchoda. Ještě před poslední dorážkou Náchod prohrával o 22 kuželek, ale nakonec vyhrál 6:2 o 18 kuželek. Náchod dokázal vyhrát zápas, ve kterém téměř po celou dobu prohrával a připsal si první domácí vítězství.

Portyšová – Kalová                              0:4 (533:599)

Hrdinová – Součková                           3:1 (579:579)

Majerová Š. – Daňková                         2:2 (550:558)

Bezdíčková + Brožková – Hrouzová    2:2 (491:466)

Cvejnová – Ševčíková                          3:1 (583:546)

Majeerová K. – Lahodová                     3:1 (532:502)

Autor: Tomáš Majer

Zanechat odpověd

Vaše emailová adresa nebude publikována.Emailová adresa je vyžadována.