Ve třetím kole zaznamenaly náchodské ženy první letošní vítězství v zápase proti Blansku. Vítězství se ale nerodilo lehce. Šárce Majerové ani střídající Renatě Šimůnkové zápas příliš nevyšel, takže Michaele Zajícové stačil průměrný výkon na pohodlné vítězství. Jistotou v náchodském dresu je ale Martina Hrdinová a ta skvělým výkonem 582 udržela Náchod ve vedení o 14 kuželek, když na body byl stav 1:1.

Ve druhé třetině učinil Náchod významný krok k celkovému vítězství. Lucie Moravcová potvrdila kvalitní formu a vysoko porazila svoji jmenovkyni Lucii Nevřivovou. Důležitý bod získala Nina Brožková proti Lence Kalové, i když se zápas zpočátku nevyvíjel pro ni dobře. V polovině zápasu vedla blanenská hráčka o 22 kuželek, druhá polovina ale vyšla lépe Brožkové. Po dvou třetinách tak měl Náchod slibný náskok 3:1 a 88 kuželek.

V poslední třetině se ještě pokoušela o zvrat Tereza Buďová, která nejlepším výkonem hostů 578 přehrála domácí Anetu Cvejnovou. Ve druhé dvojici ale Nikola Portyšová po boji porazila Zdeňku Ševčíkovou a tak se Náchod mohl radovat z prvního letošního vítězství v poměru 6:2 a o 68 kuželek. Blansko se stává oblíbeným náchodským soupeřem. Posledního vítězství dosáhl Náchod na konci minulé sezóny právě proti Blansku.

Majerová + Šimůnková – Zajacová      1:3 (492:530)

Hrdinová – Ptáčková                            4:0 (582:530)

Moravcová – Nevřivová                        4:0 (569:508)

Brožková – Kalová                               2,5:1,5 (543:530)

Cvejnová – Buďová                              1:3 (547:578)

Portyšová – Ševčíková                         3:1 (554:543)