Po třech zápasech za sebou venku, ze kterých se Náchod vrátil s plným bodovým ziskem, hostil v posledním podzimním zápase tým z lázeňského města Poděbrad. Úvod zápasu ale naznačil, že to tentokrát nebude mít Náchod jednoduché. Vít Jírovec se uvedl výbornou první drahou 173. Martin Kovačík sice po první dráze výrazně prohrával, dokázal ale zbývající tři dráhy vyhrát a získal tak bod pro Náchod, přestože porazil o 20 kuželek méně. Aleš Tichý vypadal tři dráhy na vystřídání. Pak se ale zaskvěl poslední drahou 163 a otočil zápas proti Lukáši Štichovi ve svůj prospěch. Dlouho to vypadalo, že bude stav 0:2. Nakonec byl ale po první třetině kuriózní stav. Na body vedl Náchod 2:0, ale na kuželky vedly Poděbrady o 13.

Ve druhé třetině stačil Tomáši Majerovi slabší výkon 521 na výhru 4:0 nad dvojicí soupeřů, která hrála ještě hůře než on. Hosty udržel v zápase Václav Kňap výhrou nad Antonínem Hejzlarem. Již podruhé v zápase se stalo, že na body vyhrál hráč, který porazil méně kuželek. Antonín Hejzlar výrazně vyhrál první dráhu. Pak ale příliš ujížděl a třikrát těsně prohrál s Václavem Kňapem. Po dvou třetinách tak byl stav 3:1 a 20 kuželek pro Náchod.

Rozhodující okamžik zápasu nastal na druhé dráze. Oba náchodští hráči dosáhli čísla 155 a zvýšily tak náskok Náchoda o 77 kuželek, což byl již dostatečný náskok. Tomáš Adamů porazil Ladislava Nožičku již po třech drahách, když dvakrát vyhrál a jednou remizoval. Jan Adamů sice na první dráze prohrál, pak se ale rozehrál k výbornému výkonu a výrazně porazil Svatopluka Čecha. Výkonem 581 kuželek se stal nejlepším hráčem utkání. Vítězství 7:1 o 116 kuželek vypadá jednoznačně, ale ve skutečnosti byl zápas po dvě třetiny velmi vyrovnaný. Náchod byl ještě v polovině podzimu na sestupovém 11. místě. Pak se ale sérií pěti výher v řadě vyšvihl do horní poloviny tabulky a podzim končí na 5. místě.

Kovačík – Jírovec                     2,5:1,5 (552:572)

Tichý – Štich                            2:2 (534:527)

Hejzlar – Kňap                          1:3 (563:553)

Majer – Poláček + Miláček        4:0 (521:498)

Adamů T. – Nožička                 2,5:1,5 (550:533)

Adamů J. – Čech                      3:1 (581:502)