Náchod byl v zápase proti Poděbradům favoritem, ale nakonec musel bojovat o povinné vítězství až do konce. Zápas začaly lépe Poděbrady. Lukáš Poláček i Lukáš Štich dokázali vyhrát první dvě dráhy. David Stára nakonec zápas proti Lukáši Poláčkovi dokázal otočit. Blízko obratu byl i Tonda Hejzlar, ale Lukáš Štich zápas rozhodl v posledních plných, když hodil 106 kuželek. Po první třetině byl stav vyrovnaný 1:1 a na kuželky vedly Poděbrady o 2.

Ve druhé třetině pokračoval urputný boj o každou kuželku. Minimální rozdíl byl po celý zápas mezi Tomášem Adamů a Jiřím Tichým. Z vítězství o 1 kuželku se nakonec radoval domácí hráč. Trochu jasnější to bylo ve druhé dvojici. Tomáš Majer porazil Miloše Holého už po třech drahách, ale dvakrát to bylo jen o několik kuželek. Nakonec Tomáš Majer vyhrál o 18 kuželek, což byl nejvyšší rozdíl mezi soupeři v tomto zápase. Do závěru šel Náchod s mírným náskokem 3:1 o 17 kuželek.

I v poslední třetině Poděbrady zlobily náchodského favorita a udržovaly naději na vítězství až do konce. Láďa Beránek sehrál kvalitní a vyrovnaný souboj proti Vaškovi Kňapovi a rozhodl o svém těsném vítězství o 7 kuželek až v poslední dorážce. Honza Adamů hodně ztratil na nevydařené třetí dráze. Ostatní dráhy ale zahrál výborně a Láďu Nožičku porazil o 3 kuželky. Vyrovnaný zápas nakonec skončil překvapivě jasným skóre 7:1, ale na kuželky to bylo jen o 27 pro Náchod. Zápas klidně mohl skončit i vítězstvím Poděbrad.

Stára – Poláček                        2:2 (536:527)

Hejzlar – Štich                          1:3 (530:541)

Adamů T. – Tichý                     3:1 (557:556)

Majer – Holý                             3:1 (562:544)

Beránek – Kňap                        2:2 (577:570)

Adamů J. – Nožička                 3:1 (554:551)