V dalším zápase 1. ligy Náchod přivítal nejlepší český tým posledních let Slovan Rosice. Očekávání velkých výkonů ale byla naplněna pouze na straně hostů. Domácí hráčky zklamaly a podaly nejhorší domácí výkon této sezóny. Naopak hostující hráčky zahrály výborně a třikrát překonaly hranici 600 kuželek.

Již od začátku zápasu byl rozdíl ve výkonnosti obou týmů výrazný. Nikola Tatoušková výborným výkonem 616 kuželek porazila Šárku Majerovou na všech čtyřech drahách. Obvyklá náchodská opora Martina Hrdinová se tentokrát hodně trápila a proti Evě Dosedlová uhrála jen jednu dráhu. Po první třetině tak bylo při kvalitě hostujících hráček o vítězství Rosic již rozhodnuto, Rosice vedly 2:0 o 130 kuželek.

Do druhé třetiny nasadily hosté své dvě nejlepší hráčky Natálii Topičovou a Lucii Vaverkovou. Obě překonaly hranici 600 kuželek, s domácími hráčkami si jasně poradily a získaly další body pro Rosice. Kvalitní výkon podala Nina Brožková, ale stačilo to jen na jednu dráhu proti Natálii Topičové. Eliška Boučková získala proti Lucii Vaverkové také jednu dráhu, ale až za rozhodnutého stavu, když první tři dráhy prohrála. Rosice vedly 4:0 o 258 kuželek a na cestě za vítězstvím je již nic nemohlo zastavit.

Za rozhodnutého stavu nastoupila za domácí náhradnice Adéla Víšová místo původně nasazené Anetě Cvejnové. A právě Adéla Víšová byla nejblíže k vítězství nad soupeřkou. Vedla nad Evou Wendl 2:1 na dráhy, ale poslední dráhu jasně vyhrála Eva Wendl. V závěru se v dresu hostí představila i bývalá mistryně světa Naďa Dobešová. Sice zaostala za výkony svých spoluhráček, ale na jasné vítězství nad Nikolou Portyšovou to stačilo. Rosice vyhrály více než jednoznačně 8:0 o 325 kuželek. Náchod si vybral špatný den, ale Rosicím v aktuální formě by těžko mohl konkurovat i při optimálním výkonu.

Majerová Š. – Tatoušková               0:4 (528:616)

Hrdinová – Dosedlová                      1:3 (534:576)

Brožková – Topičová                       1:3 (566:614)

Boučková – Vaverková                    1:3 (527:607)

Cvejnová + Víšová – Wendl             2:2 (545:573)

Portyšová – Dobešová                     1:3 (523:562)