Derby mezi Náchodem a Hořicemi přineslo vyrovnaný boj o každou kuželku. V první třetině rozhodovaly v obou případech až poslední hody domácích. Ještě hod před koncem nebylo jasné, zda bude stav 2:0, 1:1 nebo 0:2. Antonín Hejzlar posledním hodem porazil Martina Bartoníčka. Naopak Aleš Tichý posledním hodem prohrál dráhu s Radkem Košťálem, což znamenalo celkové vítězství pro hořického hráče. Po první třetině tak byl stav 1:1 a na kuželky vedly Hořice o 21.

Ve druhé třetině Miloš Voleský vyhrál první dvě dráhy proti Ondřeji Černému. Pak se mu ale přestalo dařit a ztrátu nedokázal srovnat ani střídající Jiří Doucha. Náchod udržel ve hře Tomáš Majer, který vybojoval bod proti Petru Vokáčovi i přes nižší počet poražených kuželek. Po dvou třetinách byl na body stav nerozhodný, ale na kuželky vedly Hořice o 61.

V poslední třetině Náchod bojoval o remízu a dlouho to vypadalo, že tento boj bude úspěšný. Tomáš Adamů porazil Miroslava Nálevku, když rozhodující náskok nahrál na třetí dráze. Martin Kovačík předvedl výbornou druhou dráhu (167). Na tento výkon ale v dalším průběhu hry nenavázal, a tak se nakonec z vítězství o 1 kuželku radoval Martin Kamenický. Tím získal rozhodující pátý bod pro Hořice. Východočeské derby tak nakonec skončilo těsným vítězstvím Hořic 5:3 o 45 kuželek a Náchod ztratil i druhý domácí zápas.

Hejzlar – Bartoníček                             2:2 (571:568)

Tichý – Košťál                                      2:2 (534:558)

Voleský + Doucha ml. – Černý             2:2 (504:529)

Majer – Vokáč                                      2,5:1,5 (533:548)

Adamů T. – Nálevka                             2:2 (542:525)

Kovačík – Kamenický                           2:2 (562:563)