Náchod přivítal doma poslední tým 3. ligy a dle postavení v tabulce byl jednoznačným favoritem. Už v první třetině získal Náchod výrazný náskok. Tonda Hejzlar podal výborný výkon a s náhozem 594 kuželek téměř o 100 kuželek porazil dvojici trápících se jičínských soupeřů. Podstatně vyrovnanější byla druhá dvojice, ve které Martin Kováčik o jedinou kuželku porazil Luboše Kolaříka. Náchod vedl po první třetině 2:0 o 99 kuželek.

Druhá třetina přinesla dva vyrovnané zápasy, ale v celkovém součtu se nic nezměnilo. Tomáš Adamů sice prohrával s Láďou Řehákem 0.2 na dráhy, ale zlepšeným výkonem ve druhé polovině nakonec vyhrál o 10 kuželek. O stejných 10 kuželek prohrál Tomáš Majer s Honzou Ringelem, a tak náskok Náchoda zůstal na 99 kuželkách, když na body to bylo 3:1.

V poslední části již Náchod dovedl zápas do úspěšného konce. Láďovi Beránkovi stačil i slabší výkon na vítězství nad Milanem Ringelem. Honza Adamů se trápil a první tři dráhy těsně prohrál s Láďou Pavlatou. Vše si ale vynahradil na poslední dráze, kde porazil 172 kuželek. Při porážce 1:3 na body nakonec porazil o 29 kuželek více. V celkovém součtu Náchod vyhrál nad Jičínem jednoznačně 6:2 o 148 kuželek. Vzhledem k zaváhání soupeřů Náchod tímto vítězstvím postoupil na 1. místo 3. ligy.

Kováčik – Kolařík                              2:2 (577:576)

Hejzlar – Mazáček + Řeháček          4:0 (594:496)

Adamů T. – Řehák                             2:2 (547:537)

Majer T. – Ringel J.                           2:2 (554:564)

Beránek – Ringel M.                         3:1 (558:538)

Adamů J. – Pavlata                           1:3 (550:521)