Vrchlabí, které bojuje o záchranu nemělo být pro první Náchod žádnou velkou překážkou. Zápas měl ale úplně jiný průběh, než se očekávalo. Hned na úvod zazářil vrchlabský dorostenec Ondřej Stránský, Výkonem 601 kuželek porazil Martina Kováčika na všech čtyřech drahách a získal i slušný náskok v kuželkách. Tonda Hejzlar sice měl na první šedesátku 310 kuželek, ale získal za to jen 1,5 bodu. Ve druhé polovině se mu už tolik nedařilo a dvakrát těsně prohrál s Romanem Sýsem. V celkovém součtu na body prohrál, přestože porazil o 10 kuželek více. Po první třetině vedlo překvapivě Vrchlabí 2:0 o 75 kuželek.

Očekávaný zvrat se ve druhé třetině nedostavil. Tomáš Adamů měl sice slibně rozehraný zápas proti Martinu Maršíkovi, ale poslední dráhu pokazil a o vítězství přišel. Denis Hofman nabral ztrát na Lukáše Trýznu na začátku. Pak se sice zlepšil, ale ani zde to na bod nestačilo. Po dvou třetinách tak už byl jasné, že Náchod nevyhraje. Za stavu 0:4 a 116 kuželek pro Vrchlabí už Náchod mohl hrát jen o remízu.

K dosažení remízy potřebovali Láďa Beránek a Honza Adamů vyhrát celkem o 117 kuželek, což rozhodně nebyl lehký úkol. Oba náchodští hráči sice vedli, ale kuželky z vrchlabského náskoku ubývaly pomalu. Ještě před posledními drahami chybělo Náchodu 51 kuželek. Na poslední dráze ale náchodští hráči zabrali a na Tomáši Limberském a Mirkovi Mejznarovi se začala projevovat nervozita. Nakonec se náchodským hráčům v napínavé koncovce podařilo otočit celkový součet ve prospěch Náchoda o 7 kuželek a zajistit tak remízu v zápase, který byl již téměř prohrán. I přes ztrátu bodu se Náchod udržel v čele 3. ligy o skóre před Konstruktivou Praha.

Kováčik – Stránský               0:4 (516:601)

Hejzlar – Sýs                          1,5:2,5 (573:563)

Adamů T. – Maršík                2:2 (527:552)

Hofman – Trýzna                  1:3 (551:567)

Beránek – Limberský           3,5:0,5 (609:538)

Adamů J. – Mejznar              3:1 (578:526)