V přímém souboji o druhé místo se utkal Náchod s Libercem. Zápasy Náchoda proti Liberci mají to specifikum, že oba týmy mají stejné dráhy pocházející z MS juniorů 2005 a domácí prostředí proto nemá příliš velký význam. Od začátku se bojovalo o každou kuželku. Martin Kovačík začal slibně, první dráhu vyhrál. Na druhé a třetí dráze ale na Vojtu Pecinu hodně ztratil a tuto ztrátu již nedohnal. David Stára rozhodl o vítězství nad Romanem Žežulkou až na poslední dráze, která se hostujícímu hráči příliš nevydařila. Za stavu 1:1 měl Náchod mírný náskok 21 kuželek.

I ve druhé třetině se urputně bojovalo o každou kuželku. Rozdíl mezi Tomášem Adamů a Láďou Wajsarem byl na všech drahách do 5 kuželek, třikrát byl ale úspěšnější Láďa Wajsar. Bod nezískal ani Tomáš Majer. S Frantou Obručou výrazně prohrál druhou dráhu, první a třetí ale těsně vyhrál. Na poslední dráze byl ale lepší hostující hráč. Liberec šel do vedení 3:1 o 12 kuželek.

Drama pokračovalo i v poslední třetině. První dráha zápasu mezi Láďou Beránkem a Josefem Zejdou skončila 166:165 pro domácího hráče. Láďa pak ještě vyhrál druhou dráhu, ale ve druhé šedesátce šel jeho výkon rapidně dolů, zatímco Josef Zejda si vysoký standard udržel a nakonec výkonem 606 kuželek jasně vyhrál.

Bývalý náchodský hráč nyní v dresu Liberce Libor Drábek vedl nad Honzou Adamů v polovině už o 43 kuželek. Pak se ale Honza zlepšil, sahal po vítězství, ale chyběla mu jediná kuželka. Náchod tak v kvalitním a vyrovnaném zápase uhrál jen 1 dílčí bod. Liberec si v Náchodě počínal jako doma a vyhrál 7:1 o 45 kuželek. Podobně jako v minulém domácím zápase s Poděbrady zápas skončil jednoznačným výsledkem, ale ve skutečnosti šlo o vyrovnaný a dramatický zápas.

Kováčik – Pecina                     2:2 (549:564)

Stára – Žežulka                        2:2 (584:548)

Adamů T. – Wajsar                   1:3 (551:559)

Majer – Obruča                         2:2 (565:590)

Beránek – Zejda                       2:2 (574:606)

Adamů J. – Drábek                   2:2 (552:553)