V přímém souboji o třetí místo se utkali Náchod s Libercem. Na úvod získal první bod Martin Kovačík. Svého soupeře Vojtěcha Pecinu přehrál hlavně v plných. Blízko vítězství byl i Aleš Tichý, ale díky poslední dorážce byl nakonec úspěšnější František Obruča. Po první třetině byl nerozhodný stav 1:1 a na kuželky vedl Náchod o 18.

V prostřední části se v dresu Liberce objevil bývalý náchodský hráč Libor Drábek. S Tomášem Majerem svedl vyrovnaný souboj. Zpočátku měl navrch Libor Drábek, vyhrál první dvě dráhy. Na dalších dvou drahách byl ale úspěšnější Tomáš Majer a v poslední dorážce rozhodl o svém vítězství. Úspěšný byl i Tonda Hejzlar v zápase proti Ladislavu Wajsarovi, a tak šel Náchod do vedení 3:1 o 70 kuželek.

Rozhodnuto ale nebylo, Liberec ztrátu postupně snižoval. Honza Adamů tentokrát nepodal svůj obvyklý výkon a zápas proti Janu Venclovi měl prohraný už po třech drahách. Tomáš Adamů sice na kuželky vedl nad Josefem Zejdou, ale první dráhu prohrál o 1 kuželku a třetí dráhu prohrál o 2 kuželky.

Hostům vyšlo střídání. Roman Žežulka vystřídal Jana Vencla a na poslední dráze předvedl výborné plné 112 kuželek. Před poslední dorážkou tak Náchod vedl už jen o 19 kuželek a začal se bát o vítězství. Výhru ale zachránil Tomáš Adamů kvalitní dorážkou 69 kuželek. Získal tím bod pro družstvo a stanovil tak vítězství Náchoda nad Libercem 6:2 o 45 kuželek. Kolo před koncem má Náchod již jisté minimálně třetí místo a v případě ztráty Hořic v posledním kole může ještě skončit druhý.

 

Kovačík – Pecina                     2:2 (555:530)

Tichý – Obruča                        2:2 (555:562)

Hejzlar – Wajsar                       3:1 (541:500)

Majer – Drábek                         2:2 (527:516)

Adamů T. – Zejda                     2:2 (550:521)

Adamů J. – Vencl + Žežulka     0,5:2,5 (513:567)

Autor: Tomáš Majer

Zanechat odpověd

Vaše emailová adresa nebude publikována.Emailová adresa je vyžadována.