Jarní část sezóny zahájil Náchod domácím zápasem proti České Lípě. Na podzim venku Náchod jasně vyhrál 8:0, ale tentokrát se hrál úplně jiný zápas. V úvodu se dařilo Martinu Kováčikovi. Zahrál hlavně na druhé dráze (176), porazil Vladimíra Ludvíka na všech čtyřech drahách a získal i slušný náskok v kuželkách. David Stára sice Jiřího Ludvíka na kuželky porazil, ale na drahách byl úspěšný jen jednou, zatímco soupeř vyhrál třikrát. Při stavu 1:1 tak Náchod vedl o 73 kuželek.

Ve druhé třetině se dosud příznivý vývoj zápasu trochu zkomplikoval a už po dvou drahách Náchod ztratil významnou část náskoku. Tomáš Adamů neuhrál proti Miroslavu Malému ani jednu dráhu. Jednoduché to neměl ani Tomáš Majer proti Markovi Kyzivátovi, ale zlepšeným výkonem ve druhé polovině získal důležitý bod pro Náchod. Za stavu 2:2 Náchod vedl už jen o 41 kuželek, takže ještě nic rozhodnuté nebylo.

Láďa Beránek sice pokazil první dráhu, pak se ale rozehrál k výbornému výkonu a jako jediný v sobotních náchodských zápasech překonal šestistovku. Jiří Slabý proti němu uhrál jen vítězství na první dráze. Zajímavý zápas plný zvratů odehrál Honza Adamů proti Josefu Rubanickému. První dráha skončila nerozhodně, pak těsně vyhrál Honza Adamů, a na třetí dráze byl zase jasně lepší Josef Rubanický. Při nerozhodném stavu na body tak rozhodovala poslední dráha, kterou vyhrál Honza výkonem 170 kuželek. Náchod tak vstoupil do jarní části úspěšně, když porazil nebezpečnou Českou Lípu 6:2 o 86 kuželek.

Kováčik – Ludvík V.              4:0 (587:518)

Stára – Ludvík J.                   1:3 (541:537)

Adamů T. – Malý                   0:4 (524:567)

Majer – Kyzivát                      3:1 (569:558)

Beránek – Slabý                    3:1 (604:553)

Adamů J. – Rubanický         2,5:1,5 (582:588)

Autor: Tomáš Majer

Zanechat odpověd

Vaše emailová adresa nebude publikována.Emailová adresa je vyžadována.