V Náchodě se hrálo rozhodující utkání o záchranu mezi Náchodem a Českou Třebovou. Již před zápasem bylo jisté, že minimálně jeden z těchto dvou týmů ligu opustí. Náchod tentokrát neponechal nic náhodě. Majerová i Hrdinová předváděly kvalitní hru a již po třech drahách vyhrály své zápasy proti Kaucké a Pekařové. Kromě bodů pro družstvo vytvořily i dostatečný náskok 95 kuželek.

Další domácí hráčky tak mohly hrát ve větším klidu. Prostřední třetina přinesla dva vyrovnané zápasy. Moravcová těsně prohrála s Wajsarovou. V další dvojici se poprvé v lize představila dorostenka Kateřina Majerové proti své jmenovkyni Kateřině Kolářové. Obě Kateřiny se nakonec rozešly s remízou, když po velkém boji dosáhly stejného počtu vyhraných drah i poražených kuželek, Náchod vedl 2,5:1,5 o 89 kuželek. Půlbod od Kateřiny Majerové byl pro Náchod důležitý, protože k vítězství stačilo Náchodu udržet náskok v kuželkách. V poslední třetině byly body rozděleny již po třech drahách. Šimůnková vedla 3:0 nad Jánovou a stejným poměrem prohrávala Adamů s Johnovou. Náskok v kuželkách pak náchodské hráčky navýšily na 125. První vítězství Náchoda po téměř půl roce a po 10 porážkách v řadě znamená výrazné zvýšení naděje na záchranu. Dvě kola před koncem má Náchod na předposlední Husovice náskok 2 bodů a lepší skóre. K záchraně mu tak stačí vítězství v jednom ze dvou posledních zápasů. Česká Třebová po porážce v Náchodě je již jistým sestupujícím.

Majerová Š, – Kaucká              3:1 (575:534)

Hrdinová – Pekařová                4:0 (574:520)

Moravcová – Wajsarová           2:2 (525:531)

Majerová K. – Kolářová            2:2 (541:541)

Šimůnková – Jánová               4:0 (550:499)

Adamů – Johnová                    1:3 (524:539)