Utkal se domácí Náchod, který hraje o třetí místo s Duchcovem, který bojuje o záchranu. Očekávalo se jasné vítězství, ale skutečnost byla diametrálně odlišná. Nikol Plačková začala ve velkém stylu a Šárku Majerovou porazila na první dráze o 42 kuželek. Nikol Plačková vládla i dále a Šárce Majerové nakonec přenechala jen půlbod na poslední dráze. Nahrála propastných 66 kuželek. Martina Hrdinová sice vyhrála první dráhu proti Adéle Kolaříkové, ale to bylo z její strany vše. Další tři dráhy vyhrála Adéla Kolaříková a Martinu Hrdinovou porazila v celkovém součtu o kuželku. Duchcov překvapivě vedl 2:0 o 67 kuželek.

Kateřina Majerová svedla vyrovnaný zápas proti Barboře Ambrové. Hráčkám se dařilo hlavně v první polovině, ve které obě dosáhly výkonu 301 kuželek. Nakonec těsně vyhrála Kateřina Majerová, i když druhá polovina byla na obou stranách slabší. Nedařilo se náhradnici Elišce Boučkové. Zahrála pouze na druhé dráze, kde porazila 150 kuželek a těsně prohrála s Ivanou Březinovou. Duchcov vedl po dvou třetinách 3:1 o 72 kuželek.

Takový stav není pro Anetu Cvejnovou a Nikolu Portyšovou nic nepřekonatelného. Očekávaný nápor domácích hráček ale nepřišel a místo postupného snižování ztráty náskok Duchcova narůstal. Již po třech drahách bylo jasno. Všechny tři dráhy vyhrály duchcovské hráčky Markéta Hofmanová a Simona Koutníková. Po nejhorším výkonu sezóny utrpěl Náchod debakl od Duchcova v poměru 1:7 o 153 kuželek, když se zmohl pouze na 5,5 vyhraných drah.

 

Majerová Š. – Plačková            0,5:1,5 (520:586)

Hrdinová – Kolaříková              1:3 (531:532)

Majerová K. – Ambrová            2:2 (554:550)

Boučková – Březinová             1:3 (510:519)

Cvejnová – Hofmanová            1:3 (530:548)

Portyšová – Koutníková           0:4 (523:586)

Autor: Tomáš Majer

Zanechat odpověd

Vaše emailová adresa nebude publikována.Emailová adresa je vyžadována.