Domácí zápas proti Tehovci začal Náchod stejně špatně jako minulý zápas na Žižkově. Jaroslav Procházka a Tomáš Čožík se rozehráli ke kvalitním výkonům. Čožík překonal šestistovku a Procházka nebyl od této hranice daleko. Antonín Hejzlar s Alešem Tichým proti nim uhráli dohromady pouze jeden dílčí bod a výrazně prohráli. Tehovec vedl po první třetině 2:0 o 132 kuželek.

Ve druhé třetině se už náchodským hráčům dařilo lépe. Kvalitně zahrál Tomáš Majer. Jasně porazil Petra Seidla, který byl v průběhu hry vystřídán Jiřím Šťastným. Druhá dvojice byla vyrovnanější, ale i zde se z vítězství radoval náchodský hráč. Martin Kovačík těsně porazil Jakuba Šmidlíka. Po dvou třetinách byl stav 2:2, ale na kuželky vedl stále Tehovec o 71.

V poslední třetině padl třetí výkon nad 580 kuželek a opět se o něj postaral hostující hráč. Vladimír Matějka výkonem 585 kuželek nedal žádnou šanci Tomáši Adamů. Náchodu už nepomohl ani kvalitní výkon Jana Adamů, který si poradil s Martinem Bílkem. Stačilo to pouze na snížení na 3:5, na soupeře Náchodu chybělo 75 kuželek.

Náchod sice zahrál nejlepší letošní domácí výkon, proti minulým zápasům se výrazně zlepšil, ale ani to na kvalitní Tehovec nestačilo. Ani ve třetím domácím zápase se nepodařilo Náchodu bodovat. Náchod klesl na 10. místo a v příštích týdnech ho čekají klíčové zápasy proti týmům bojujícím o záchranu, v Benešově, doma proti Pardubicím a v Kutné Hoře.

Hejzlar – Procházka                 1:3 (524:581)

Tichý – Čožík                           0:4 (527:602)

Kovačík – Šmidlík                    3:1 (547:540)

Majer – Seidl + Šťastný            4:0 (579:523)

Adamů T. – Matějka                  1:3 (549:585)

Adamů J. – Bílek                      2:2 (576:546)