V Náchodě se hrálo důležité utkání v boji o záchranu. Náchod se po sérii porážek propadl až na předposlední 11. místo a nutně potřeboval vyhrát, aby posílil své naděje na záchranu. Od začátku se hrál vyrovnaný boj o každou kuželku. Tomáš Adamů nedotáhl do vítězného konce slibně rozehraný zápas proti Milanu Vaňkovi. Před poslední drahou vedl o 18 kuželek, ale poslední dráha vyšla podstatně lépe pardubickému hráči. Bod pro Náchod získal Martin Kovačík po těsném vítězství nad Jiřím Kmoníčkem. Po první třetině byl stav nerozhodný 1:1 a na kuželky vedl Náchod o 6.

Ve druhé třetině to dlouho vypadalo na vedení Pardubic. Zkušený Jiří Sedlák přesnější hrou přehrál Antonína Hejzlara, který měl sice razantní hody, ale příliš mnoho újezdů. Blízko vítězství byl i Vít Veselý. Vedl nad Alešem Tichým 2:1 na dráhy a na poslední dráze měl 10 hodů před koncem náskok 15 kuželek. Aleši Tichému se ale podařilo sérií devítek zápas otočit ve svůj prospěch. Po dvou třetinách tak bylo znovu vše otevřené. Při stavu 2:2 vedl Náchod o 7 kuželek.

V poslední třetině drama pokračovalo. Po první dráze to vypadalo na vítězství Pardubic, protože Martin Hubáček porazil Tomáše Majera o 29 kuželek. Na druhé dráze Majer ztrátu dorovnal, vyhrál ji o 28 kuželek. Na třetí dráze pak předvedl Jan Adamů výborný výkon 168 a zajistil tak rozhodující náskok. Vedení v zápase proti Michalu Talackovi. Další bod pak přidal Tomáš Majer a tak Náchod nakonec po boji vyhrál 6:2 o 51 kuželek. Na čtvrtý pokus získal Náchod první domácí vítězství a opustil minimálně do příštího kola pásmo sestupu.

Adamů T. – Vaněk                    2:2 (542:551)

Kovačík – Kmoníček                3:1 (537:522)

Hejzlar – Sedlák                       1:3 (539:552)

Tichý – Veselý                          2:2 (547:533)

Majer – Hubáček                       2:2 (544:535)

Adamů J. – Talacko                  3:1 (580:545)