Náchod B se představil na těžkých drahách v Třebechovicích, odkud se hostujícím týmům letos nepodařilo přivézt ani bod. O výsledku první dvojice bylo rozhodnuto velmi brzy. Martin Hanuš porazil jen 151 kuželek a po polovině prohrával s Luďkem Moravcem o 61. Na druhé dráze se mu ale dařilo podstatné lépe a výkonem 230 kuželek snížil ztrátu na přijatelných 27 kuželek. Aleš Tichý přehrál domácího Jiřího Hanuše a vyrovnal stav na 2:2, když na kuželky vedly Třebechovice o 2.

Třetí a čtvrtá dvojice skončila jednoznačnými vítězstvími domácích. Miloš Voleský opouštěl dráhu po 12 hodech dorážky, když ještě neměl doraženou první devítku a ani střídající Jarda Špicner nedokázal narůstající ztrátu zastavit. Olda Motyčka vyhrál o 72 kuželek, přestože plné prohrál. Slušně zahrál Dan Majer, ale na přesně hrajícího Jirku Beka nestačil. Po čtyřech hráčích vedly Třebechovice 6:2 o 118 kuželek.

Zápas ale neskončil debaklem. V posledních dvou dvojicích náchodští hráči zabrali, porážku sice neodvrátili, ale skóre snížili. Franta Hejna se jako jediný z Náchoda úspěšně vypořádal s těžkou dvojkou a hodil zde 240 kuželek. Domácího Zdeňka Mařáka poměrně výrazně porazil a snížil ztrátu na 83 kuželek. V poslední dvojici to dlouho vypadalo na vítězství Josefa Dvořáka. Jirka Doucha ale poslední dorážkou zápas otočil a snížil stav zápasu na konečných 10:6 pro Třebechovice. Náchod prohrál v Třebechovicích o 61 kuželek, které ale ztratil již na první dráze prvního hráče. Od té doby uhrál Náchod proti silnému soupeři na kuželky remízu.

Moravec – Hanuš M.                         408:381

Hanuš J. – Tichý                               395:420

Motyčka – Voleský + Špicner          464:392

Bek – Majer D.                                   455:411

Mařák – Hejna                                    419:454

Dvořák – Doucha ml.                        394:417

Autor: Tomáš Majer

Zanechat odpověd

Vaše emailová adresa nebude publikována.Emailová adresa je vyžadována.