Zápas béček Hradce a Náchoda byl napínavý a plný zvratů. V první dvojici to zpočátku vypadalo na vedení Náchoda 4:0. Oba náchodští hráči v polovině vedli. Pak ale Jarda Dlohoška začal druhou dráhu sérií 3,1,2,1 a nabral rozhodující ztrátu na Pepu Pardubského. Miloš Voleský vedl téměř po celý zápas, ale v poslední dorážce se na něj Leoš Glazunov dotáhl. Rozhodnutí měl v rukou Miloš. Měl 4 hody, před sebou 1 kuželku a prohrával o 5. Miloš s tím naložil tak, že dvakrát ujel, pak kuželku dorazil, ale do plných dal jen 3 a o 1 vyhrál. Z očekávaného stavu 0:4 to najednou bylo 4:0 a 8 kuželek pro Hradec.

Druhou třetinu jasně ovládli hostující hráči. Dana Adamů i Jirka Tesař poměrně jasně vyhráli a vytvořili náskok 80 kuželek pro Náchod. Na body to ale bylo 4:4, takže k vítězství musel někdo z náchodských dotahováků vyhrát.

Brzy bylo jasné, že to nebude Mirek Tomeš. V první dorážce začal výrazně ztrácet a i po výměně drah Jarda Gütler navyšoval náskok. Dařilo se i Miloši Kvapilovi, který téměř stále nad Jirkou Douchou vedl. Zdánlivě pohodlný náskok 80 kuželek Náchod ztratil a před poslední dorážkou už vedl Hradec o 8 kuželek. V této chvíli to vypadalo na vítězství Hradce.

Miloš Kvapil ale nezvládl poslední dorážku a Jirka Doucha dokázal zápas otočit, přestože před dorážkou prohrával o 28 kuželek. Vše rozhodoval předposlední hod Jirky Douchy, který potřeboval dorazit 1 kuželku. Újezd by znamenal remízu, trefená kuželka ale Náchodu přinesla těžce vybojovanou výhru. Zajímavostí je, že oba soupeři se na stejném místě utkali přesně před rokem 16.11.2017 a i tehdy vyhrál Náchod po podobném průběhu závěru zápasu.

 

Pardubský – Dlohoška                         427:420

Glazunov – Voleský                             437:436

Chlebníček + Hornych – Adamů D.      397:461

Skutilová – Tesař                                 418:442

Kvapil – Doucha ml.                             443:448

Gütler – Tomeš                                     442:374

Autor: Tomáš Majer

Zanechat odpověd

Vaše emailová adresa nebude publikována.Emailová adresa je vyžadována.