Zápas Náchoda B v Rokytnici přinesl vyrovnaný boj plný zvratů a kvalitních výkonů. Blízko vítězství nad Honzou Mařasem byl Miki Martinec. Pokazil ale poslední dorážku a prohrál o 5 kuželek. Kvalitní a vyrovnaný souboj svedl Miloš Voleský s Kubou stejskalem. Oba hráči ve druhé polovině překonali 250 kuželek. Nakonec o jedinou kuželku vyhrál Kuba Stejskal a zvýšil vedení domácích na 4:0.

První body pro Náchod získal Jarda Špicner. Kvalitním výkonem 476 kuželek porazil Romana Stříbrného a dostal Náchod do vedení o 17 kuželek. Na body ale vedla Rokytnice 4:2. Proti dlouhodobě nejlepšímu domácímu hráči Petru Mařasovi nastoupil Dan Majer. První půlku vyhrál jasně Petr Mařas o 41 kuželek. Po výměně drah ale jakoby se vyměnili i hráči a Dan Majer snížil ztrátu na přijatelných 20 kuželek. Rokytnice tak vedla 6:2 o 3 kuželky.

Martin Hanuš začal proti Janu Volfovi ve velkém stylu a plné vyhrál o 19 kuželek. V dorážce byl ale podstatně lepší domácí hráč. Jan Volf nakonec dosáhl až na číslo 494 a stal se nejlepším hráčem celého kola. Za stavu 8:2 o 37 kuželek to vypadalo na vítězství Rokytnice. Proti byl ale Aleš Tichý. Přesnou hrou začal postupně snižovat ztrátu a před poslední dorážkou už Náchod na celkové číslo vedl. Aleš Tichý v poslední dorážce odolal náporu Tomáše Cvrčka a dovedl Náchod k zasloužené remíze. Náchod překonal rekord rokytnické kuželny hostujících družstev, ale získal za něj pouze bod.

 Mařas J. – Martinec M.             440:435

Stejskal – Voleský                    473:472

Stříbrný – Špicner                    453:476

Mařas P. – Majer D.                  453:433

Volf – Hanuš                             494:460

Cvrček – Tichý                         425:489

Autor: Tomáš Majer

Zanechat odpověd

Vaše emailová adresa nebude publikována.Emailová adresa je vyžadována.