Ve Dvoře Králové se hrál důležitý zápas v boji o záchranu. Úvod ale vyšel podstatně lépe domácím. Martinovi Hanušovi ani střídajícímu Danu Majerovi se příliš nedařilo a oba poměrně vysoko prohráli s Moniku Horovou. Od Denise Hofmana se čekalo vítězství, ale Denis nakonec uhrál jen bod za remízu s Petrem Janečkem. Aleš Tichý nastoupil proti nejlepšímu hráči domácích Láďovi Zívrovi a poměrně vysoko prohrál. Po polovině zápasu vedl Dvůr poměrně vysoko 5:1 a o 117 kuželek.

Naději na vítězství pro Náchod udržel Miki Martinec. Byl z náchodských hráčů nejlepší a vítězstvím nad Martinem Šnytrem snížil ztrátu na 72 kuželek. Úspěšný byl i Jarda Špicner proti Lukáši Blažejovi a stav před poslední dvojicí tak byl na body 5:5, ale na kuželky vedl o 41 Dvůr.

Jirka Doucha tak potřeboval porazit Honzu Janečka o 41 kuželek a hned v prvních plných 20 kuželek stáhnul. Pak se ale Jirkovi přestalo dařit a naopak Honza zabral a před poslední dorážkou vedl již o 33 kuželek. O vítězství Dvora tak bylo rozhodnuto. Jirka sice poslední dorážku vyhrál o 38 kuželek, ale stačilo to pouze na dílčí body. V celkovém součtu Dvůr vyhrál nad Náchodem 9:7 o 31 kuželek a významně se přiblížil k záchraně, zatímco Náchod bude muset o záchranu ještě tvrdě bojovat.

Horová – Hanuš + Majer D.             451:406

Janeček P. – Hofman                       424:424

Zívr – Tichý                                        497:425

Šnytr – Martinec                                431:476

Blažej – Špicner                                407:438

Janeček J. – Doucha ml.                  441:446

Autor: Tomáš Majer

Zanechat odpověd

Vaše emailová adresa nebude publikována.Emailová adresa je vyžadována.