Po sérii zápasů s týmy z konce tabulky sehrál Náchod utkání v Liberci, který bojuje o postup. Náchod se v Liberci cítil jako doma, protože v Liberci jsou stejné dráhy jako v Náchodě, obě pocházejí z MS juniorů v roce 2005. Úvod zápasu ale vyšel lépe domácím. Náchodský odchovanec Libor Drábek poprvé nastoupil proti svému bývalému klubu a porazil Aleše Tichého. Neuspěl ani Martin Kovačík. Prohrál první tři dráhy s Ladislavem Wajsarem, ale na té čtvrté snížil ztrátu v kuželkách na pouhé 2 kuželky. Po první třetině vedl Liberec 2:0 a o 28 kuželek.

Druhá třetina přinesla dva vyrovnané zápasy. Antonín Hejzlar těsně porazil Romana Žežulku, když rozhodující náskok získal na třetí dráze. Tomáš Majer prohrál těsně tři dráhy s Jaromírem Fabiánem, ale na čtvrté výrazně vyhrál a na číslo tak udělal více, i když na body prohrál. Po dvou třetinách byl stále blíže k vítězství Liberec, vedl 3:1 a o 15 kuželek.

Ještě po první dráze třetí čtvrtiny to vypadalo na vítězství Liberce. Oba domácí hráči, Jan Vencl i Josef Zejda první dráhy vyhráli. Na druhé dráze ale bratři Tomáš a Jan Adamů zabrali a vývoj utkání zvrátili. Po druhé dráze již vedl na celkový součet Náchod a těsné vedení udržel až do konce. Náchod vyhrál v Liberci překvapivě 5:3 o 36 kuželek a v tabulce postoupil již do první poloviny, je na 6. místě.

Wajsar – Kovačík                     3:1 (544:542)

Drábek – Tichý                         3:1 (553:527)

Žežulka – Hejzlar                      2:2 (528:536)

Fabián – Majer                         3:1 (534:539)

Vencl – Adamů T.                     2:2 (531:547)

Zejda – Adamů J.                     1:3 (539:574)