První venkovní zápas v divizi odehrál Náchod B v Hylvátech. V úvodní dvojici vyhrál Jan Vencl nad Martinem Hanušem hlavně díky lepší dorážce. Ve druhé dvojici se hráči rozehrávali zvolna, na první dráze ani jeden nepřekonal hranici 200 kuželek. Druhá polovina už ale byla lepší a spokojenější byl domácí Milan Vencl, který porazil Jardu Špicnera. Po dvou hráčích vedly Hylváty 4:0 o 33 kuželek.

Ve třetí dvojici se v náchodském dresu představil patnáctiletý dorostenec Honza Gintar ve svém prvním zápase za dospělé. Jeho soupeřem byl jeden z nejlepších hráčů divize Milan Januška. Oba hráči zahájili sérií osmiček a devítek, ale postupně se projevila větší kvalita domácího hráče. Milan Januška na první dráze nahrál 269 kuželek, ale nakonec z toho udělal jen 457. Honza Gintar byl rád, že těsně přelezl hranici 400 kuželek. Šance Náchoda na vítězství udržel při životě Aleš Tichý. Výkonem 508 kuželek se stal nejlepším hráčem nejen zápasu, ale i celého kola. Po vítězství Aleše Tichého nad Tomášem Skalou vedly Hylváty jen 6:2 o 17 kuželek.

Miloš Voleský držel dlouho krok s Karlem Řehákem. Rozhodla až poslední dorážka, kterou jasně vyhrál domácí hráč. Hylváty měly jistotu minimálně remízy a na kuželky vedly o 59. Naděje na remízu vydržela Náchodu jen do poloviny prvních plných, kdy Jirka Doucha vedl nad Liborem Čabanem o 15 kuželek. Pak se ale Libor Čaban rozehrál a otočil zápas ve svůj prospěch. Náchod prohrál v Hylvátech 2:14 o 74 kuželek, když nadprůměrně zahrál pouze Aleš Tichý. Jeho pětistovka ale na všechno nestačila. 

Vencl J. – Hanuš          450:431

Vencl M. – Špicner       437:423

Januška – Gintar          457:401

Skala – Tichý               436:508

Řehák – Voleský          463:421

Čaban – Doucha ml.    443:428

Autor: Tomáš Majer

Zanechat odpověd

Vaše emailová adresa nebude publikována.Emailová adresa je vyžadována.