Náchod přijel do Benešova s cílem zvítězit a ukončit sérii porážek. Poslední Benešov, který dosud nezískal ani bod, se ale vypjal k mimořádnému výkonu a nedal Náchodu žádnou šanci. Úvod utkání byl pro letošní Náchod již tradiční, hned v úvodu hostující hráči nabrali výraznou ztrátu.

David Stára nepotvrdil výbornou formu ze zápasů Náchoda B a prohrál o více než 100 kuželek s výborně hrajícím Lukášem Kočím, jehož 605 kuželek patří mezi nejlepší letošní výkony ve 3. lize. Nepříznivě pro Náchod se vyvíjelo i utkání Antonína Hejzlara proti Petru Červovi. Nakonec se ale  podařilo otočit zápas ve svůj prospěch. Po první třetině byl sice stav 1:1, ale na kuželky vedl Benešov o 106.

Druhá třetina začala pro Náchod nadějně. Oba hráči vyhráli první dráhu. Martin Kovačík ale zůstal pouze u jedné vyhrané dráhy, zbývající tři dráhy jasně ovládl Tomáš Svoboda. Vedení 2:0 o 18 kuželek neudržel Tomáš Majer, druhá polovina vyšla lépe Jaroslavu Fraňkovi. Po dvou třetinách bylo již o vítězství Benešova rozhodnuto. Stav 3:1 a 158 kuželek se otáčí velmi těžko.

Poslední třetina potvrdila vysoké vítězství Benešova. Ivan Januš porazil Jana Adamů již po třech drahách. Miroslav Šostý porazil Tomáše Adamů na první dráze o 43 kuželek a náskok již udržel. Benešov poprvé v sezóně vyhrál a hned výrazným poměrem 7:1 o 219 kuželek. Náchod se po debaklu v Benešově pořádně namočil do boje o záchranu. Aktuálně je na 11. sestupovém místě.

Kočí – Stára                             4:0 (605:487)

Červ – Hejzlar + Tichý              2:2 (535:547)

Svoboda – Kovačík                  3:1 (552:517)

Franěk – Majer                         2:2 (552:535)

Januš – Adamů T.                    3:1 (545:529)

Šostý – Adamů J.                     3:1 (553:508)