Náchodští kuželkáři přijížděli do pražských Vršovic s obavami. Nebáli se ani tak soupeře, který se krčí na posledním místě se ziskem 1 bodu. Větší obavy vzbuzovala stará kuželna v Edenu, která patří k nejtěžším a nejméně padavým v celé republice. Martin Kovačík zahrál výkon hluboko pod 500 kuželek, na vítězství nad dvojicí domácích hráčů mu to ale stačilo. Lepší výkon podal Aleš Tichý, vydařila se mu hlavně druhá šedesátka, kde zvládl 296 kuželek. Narazil ale na nejlepšího hráče domácích Jiřího Rejthárka a těsně s ním prohrál. Po první třetině byl stav 1:1, ale na kuželky vedl Náchod o 30.

Tomáš Majer začal první drahou 140. Pak šel ale jeho výkon dolů a Tomáš končil na poslední dráze jen 84 kuželkami. To znamenalo výraznou porážku od Zbyňka Vilímovského. S těžkými drahami bojoval i Antonín Hejzlar a podařilo se mu vybojovat vítězství nad Martinem Švedou. Po druhé třetině byl zápas naprosto otevřený, protože stav byl 2.2 a o 1 kuželku vedly Vršovice.

Žádné drama se ale nekonalo. Tomáš a Jan Adamů se zdárně vypořádali nejen s drahami, ale i se soupeři a oba poměrně s přehledem vyhráli. Náskok v kuželkách nakonec dosáhl čísla 98. Náchodští kuželkáři úspěšně zvládli povinné vítězství ve Vršovicích a dokázali se vypořádat i s extremně těžkými drahami. Kromě vítězství je může těšit i skutečnost, že Vršovice s velkou pravděpodobností sestoupí, takže příští sezónu už nebudou muset v Edenu hrát.

Šmejkal + Krejza – Kovačík      1,5:2,5 (438:474)

Rejthárek – Tichý                     3:1 (535:529)

Vilímovský – Majer                   2:2 (514:468)

Šveda – Hejzlar                        1:3 (470:485)

Jabůrek – Adamů T.                 2:2 (512:532)

Grygar – Adamů J.                   1:3 (446:525)