Důležitý zápas v boji o záchranu sehrál Náchod v Kutné Hoře. Šlo o přímý souboj dvou kandidátů sestupu. Náchodu se na rozdíl od minulých zápasů začátek vydařil znamenitě. Martin Kovačík využil slabší formy Agatona Plaňanského a nahrál slušný náskok v kuželkách. Bod pro Náchod získal i Aleš Tichý, když ve vyrovnaném zápase přehrál Vladimíra Holého. Po první třetině byl stav hodně nadějný pro Náchod, který vedl 2:0 o 101 kuželek.

Ve druhé třetině zazářil Antonín Hejzlar. Dal zapomenout na nevydařené výkony z posledních kol a výborným výkonem 602 kuželek jasně porazil Jiřího Barboru. Tomáši Majerovi vyšla pouze třetí dráha (164) a to na Františka Tesaře nestačilo. Přesto byl Náchod po dvou třetinách podstatně blíže k vítězství než Kutná Hora, vedl 3:1 o 125 kuželek.

Závěr zápasu si již bratři Adamů pohlídali. Přestože své zápasy prohráli, náskok v kuželkách s přehledem udrželi. Tomáš Adamů prohrál s Jindřichem Valem, když první dráhu vyhrál, ale na dalších třech drahách byl lepší domácí hráč. Janovi Adamů nestačil ani kvalitní výkon 570, Dušan Hrčkulák porazil ještě o 17 kuželek více. V celkovém součtu tak Náchod vyhrál v Kutné Hoře 5:3 o 87 kuželek. Body vydolované z kutnohorských dolů mohou mít pro Náchod cenu zlata, protože se vzdálil sestupovému místu, které nyní drží jeho soupeř z Kutné Hory.

Plaňanský – Kovačík                1:3 (462:551)

Holý – Tichý                             2:2 (539:551)

Barbora – Hejzlar                     1,5:2,5 (558:602)

Tesař – Majer                           3:1 (562:542)

Valo – Adamů T.                      3:1 (564:543)

Hrčkulák – Adamů J.                2:2 (587:570)