V přímém souboji o druhé místo se utkali v Přelouči domácí Pardubice s Náchodem. Hosté byli oslabeni o 3 hráče základní sestavy. Chyběli bratři Adamů a Martin Kovačík. Na úvod dostal příležitost Miki Martinec, ale příliš se mu nedařilo. Na Michala Šice ztrácel hlavně v plných a po slabším výkonu prohrál. Podstatně lepší úroveň měl zápas Davida Stáry s Jiřím Kmoníčkem, ale i zde to dlouho vypadalo na vítězství domácího hráče. David Stára ale poslední dráhu vyhrál 170:149 a otočil zápas ve svůj prospěch. Po první třetině byl stav 1:1 a na kuželky vedly Pardubice o 19.

Prostřední část vyšla lépe Náchodu, ale ani jeden z hráčů to neměl jednoduché. Tonda Hejzlar prohrával s Milanem Vaňkem 1:2 na dráhy a na poslední dráze prohrál plné o 15 kuželek. Lepší poslední dorážkou ale dokázal nakonec vyhrát. Tomáš Majer se po tři dráhy přetahoval s Vítem Veselým o každou kuželku. Na poslední dráze byl Tomáš jasně lepší a získal pro Náchod mírný náskok. Náchod šel do vedení 3:1 o 22 kuželek.

Špatný den si tentokrát vybral Denis Hofman. Nepodařilo se mu navázat na šestistovku z minulého kola dorostenecké ligy a proti Martinu Hubáčkovi neudělal ani pětistovku a ztratil 30 kuželek. Podstatně lépe hrál Láďa Beránek, ale i on měl zápas proti Michalu Talackovi prohraný již po třech drahách. Poslední dráhu sice Láďa jasně vyhrál a vymazal téměř celou ztrátu na Michala Talacka, nakonec prohrál jen o 3 kuželky. V celkovém součtu Náchodu chybělo na Pardubice 11 kuželek. Zatímco minulý zápas v Jičíně Náchod těsně vyhrál, tentokrát přišla těsná porážka s Pardubicemi 3:5 o 11 kuželek.

Šic – Martinec M.         3:1 (534:509)

Kmoníček – Stára         2:2 (581:587)

Vaněk – Hejzlar            2:2 (533:542)

Veselý – Majer T.         1:3 (524:556)

Hubáček – Hofman       3:1 (525:495)

Talacko – Beránek       3:1 (595:592)

Autor: Tomáš Majer

Zanechat odpověd

Vaše emailová adresa nebude publikována.Emailová adresa je vyžadována.